اولین قدم برای بازگرداندن کالا چیست؟

در فروشگاه اینترنتی تیپ تیک به منظور ایجاد رضایتمندی برای مشتریان گرامی، امکان بازگشت کالاها تا 7 روز از زمان تحویل در نظر گرفته شده است. برای استفاده از این سرویس، اگر کالایی که به دست شما رسیده است از نظر فنی یا ظاهری، دچار مشکل یا آسیب دیدگی باشد، یا اگر مشخصات کالای خریداری شده با آنچه که در قسمت ویژگیهای محصول در سایت نوشته شده است، مغایرت داشته باشد ، لازم است قبل از هر چیز، اقدامات زیر را حداکثر تا 24 ساعت پس از دریافت کالا انجام دهید:
1- در مرحله نخست لازم است جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل احتمالی در مراحل بازگرداندن کالا، از جعبه مرسوله، از خود مرسوله و در صورت امکان و به صورت مشخص، از ایراد یا مغایرت محصول، به تعداد کافی عکس گرفته شود و به همراه شماره پیگیری محصول که در هنگام خرید در اختیار مشتری قرار گرفته است به آدرس info@tiptik.com ارسال شود.
2- دومین اقدام برای بازگرداندن کالا، تماس تلفنی با تیم خدمات مشتریان فروشگاه است. برای این کار با شماره 09303120300 تماس بگیرید. همکاران ما شرایط برگشت کالای مورد نظر را به طور کامل توضیح خواهند داد، اطلاعات مورد نیاز را ثبت می کنند و فرایند بازگشت کالا آغاز می گردد.

بازگشت کالا برای مشتریان مشهدی چگونه است؟

مشتریان عزیز مشهدی با مطالعه شرایط بازگشت، در صورتی که یکی از شرایط ذکر شده را داشته باشند، می توانند از دو روش زیر استفاده کنند:
روش اول: در صورت وجود ظرفیت دریافت کالا توسط تیم حمل و نقل فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، در بازه زمانی هماهنگ شده توسط تیم خدمات مشتریان، کالا از شما تحویل گرفته می شود.
روش دوم: شما می توانید بعد از تماس و هماهنگی با تیم خدمات مشتریان، با مراجعه به شعب پست کالا را به همراه فرم تکمیل شده بازگشت کالا، به صورت پست پیشتاز به آدرس فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ارسال نمایید.

بازگشت کالا برای مشتریان سایر شهرها (غیر از مشهد) چگونه است؟

مشتریان عزیز با مطالعه شرایط بازگشت، در صورتی که یکی از شرایط ذکر شده را داشته باشند، پس از تماس با تیم خدمات مشتریان فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، می توانند کالای واجد شرایط را به همراه فرم تکمیل شده بازگشت کالا، از طریق پست پیشتاز ارسال نمایند. توجه داشته باشید که در صورت عدم ارسال اطلاعات به طور کامل و مشخص، فروشگاه اینترنتی تیپ تیک هیچ گونه تعهدی در انجام فرم های ناقص نخواهد داشت.
لطفا تا زمان رسیدن کالا به فروشگاه اینترنتی نیپ تیک، کدرهگیری مرسوله خود را نزد خود نگه دارید.
در صورتی که فرم بازگشت کالا به همراه کالا برای شما ارسال نشده باشد، می‌توانید آن را از اینجا دریافت کنید.

اگر کالایی که به دست شما رسیده است، از نظر فنی یا ظاهری، دچار مشکل یا آسیب دیدگی باشد...

در این حالت، پس از طی مراحلی که در قدم اول ذکر شد، کالا توسط مشتری برای تیپ تیک ارسال می شود و فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، اقدامات لازم را جهت تعویض یا جایگزینی یا اعمال گارانتی (برای آن دسته از کالا هایی که گارانتی آنها به عهده تیپ تیک می باشد) انجام می دهد.
لطفا جهت جلوگیری از بروز هرگونه سوء تفاهم احتمالی، هنگام تحویل کالا، حتما موارد ذیل را رعایت فرمایید:
• هنگام تحویل گرفتن، قبل از بازکردن کالا، اطلاعات درج شده روی بسته را با دقت مطالعه فرمایید تا با کالایی که شما در سفارش خود انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد. درصورت وجود مغایرت، باید از باز کردن بسته بندی خودداری نموده و طبق مراحل ذکر شده در قسمت مربوط به مغایرت محصول با سفارش، اقدامات لازم را انجام دهند.
• چنانچه بعد از باز کردن بسته بندی، مشخص گردید کالا دارای معایبی از جمله: شکستگی، خراشیدگی، اشکال فنی و هر مشکلی که بدون استفاده از کالا قابل تشخیص است باشد، خریدار موظف است ظرف کمتر از ۲۴ ساعت از زمان تحویل، با تیم خدمات مشتریان تماس گرفته و مشکل خود را اطلاع دهد.
• پس از اطلاع دادن مشتری و پیگیری تیم خدمات مشتریان و درصورت تایید کارشناس فنی مبنی بر بازگرداندن کالا، شما می توانید کالای خود را طی مدت زمانی 10 روز طبق شرایط ذکر شده در فرآیند بازگشت کالا، بازگردانید. هنگامی که کالای شما به تیم کارشناسی فنی تحویل داده شود، بررسی صورت گرفته و نتیجه از طرف تیم خدمات مشتریان به شما اعلام می گردد. در این حالت، با توجه به نوع مشکل کالا، به یکی از سه حالت ذیل به شما پاسخ داده خواهد شد:
۱-درصورتی که خرابی ذاتی باشد، کالای معیوب با کالای سالم جایگزین و برای مشتری ارسال می شود یا درصورت ناموجود بودن، مبلغ کالا به مشتری عودت داده خواهد شد.
۲-درصورتی که خرابی ناشی از استفاده نادرست مشتری باشد، مورد تایید فروشگاه اینترنتی تیپ تیک نبوده و همان کالا مجددا برای مشتری ارسال می گردد در این صورت کلیه هزینه های جابجایی به عهده مشتری می باشد.
• لطفا توجه فرمایید: استفاده نادرست از محصول و اشکالات ظاهری و فنی (مانند شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر آن ایجاد می شود، استفاده از این سرویس را ناممکن می کند. استفاده نادرست پس از تحویل کالا، مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی متفاوت با توصیه سازنده کالا، قید شده در دفترچه راهنمای کالا و یا روی جعبه کالا، و یا عدم رعایت نکات مندرج در دفترچه راهنمای کالا و یا روی جعبه کالا در مورد نگهداری از آن را شامل می‌شود.
۳-درصورتی که اشکال، ناشی از ایرادهای جزئی باشد، کالای شما توسط تیپ تیک به گارانتی تحویل داده شده و پس از اطمینان از اصلاح و سلامت دستگاه، به شما عودت داده می شود.
• خواهشمند است توجه فرمایید که پس از زمان ۱۰ روز، تیپ تیک هیچ گونه مسولیتی در قبال کالای خریداری شده ندارد و شما می توانید شخصا درخواست خود را از شرکت گارانتی کننده پیگیری نمایید.
4- لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان مهلت بازگرداندن، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. چرا که کالا باید در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه اینترنتی تیپ تیک بازگردانده شود. بنابراین آن را مخدوش و پاره نکنید و از نوشتن یا برچسب زدن روی آن خودداری نمایید.

اگر مشخصات کالای خریداری شده با آنچه که در قسمت ویژگیهای محصول در سایت نوشته شده است، مغایرت داشته باشد...

در این حالت، پس از طی مراحلی که در قدم اول ذکر شد، فروشگاه اینترنتی تیپ تیک طبق درخواست مشتری اقدام به تعویض یا بازپس گیری کالا می کند، اما لازم است موارد زیر مد نظر قرار گیرد:
• اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا و یا باز کردن بسته بندی آن قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد، از آن استفاده نشده باشد یا بسته بندی آن باز نشده باشد. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
• در نظر داشته باشید عکس محصولات، به خصوص در مورد کالاهایی مانند چرم طبیعی و یا منسوجات، ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد و با استناد به آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، اطلاعات درج شده در وب سایت است.
• لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان مهلت بازگرداندن، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. چرا که کالا باید در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه اینترنتی تیپ تیک بازگردانده شود. بنابراین آن را مخدوش و پاره نکنید و از نوشتن یا برچسب زدن روی آن خودداری نمایید.

روند رسیدگی به درخواست بازگرداندن کالا در فروشگاه اینترنتی تیپ تیک چگونه است؟

• کارشناسان فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان فروشگاه اینترنتی تیپ تیک تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.
• لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه اینترنتی تیپ تیک بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در برگه مشخصات کالا) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود.
برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه اینترنتی تیپ تیک تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.
• اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه اینترنتی تیپ تیک در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا (درج شده در برگه مشخصات کالا) به مشتری را می‌پذیرد.
• پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ، به طور میانگین ۴۸ ساعت کاری زمان خواهد برد.
• از هنگامی که وضعیت کالا در فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.
• ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی تیپ تیک است.

پس از احراز هر یک از شرایط بازگرداندن کالا، شرایط ارسال به فروشگاه اینترنتی تیپ تیک چیست؟

• از ارسال کالا بدون هماهنگی با فروشگاه اینترنتی تیپ تیک جداً، خودداری کنید.
• برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی، همه اقلام همراه و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.
• برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را برگه مشخصات سفارش بنویسید)
• اگر کالا هدیه بوده و برگه مشخصات سفارش به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید و به همراه کالا ارسال نمایید.
• برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و فروشگاه اینترنتی تیپ تیک تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه برگه مشخصات کالا و قبض شرکت پست از طریق ایمیل به آدرس info@tiptik.com ، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود. از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید پستی را نگه داشته تا در زمان لازم به فروشگاه ارائه دهید.
• اگر ساکن مشهد هستید می توانید از دو روش زیر برای ارسال کالای مرجوعی به تیپ تیک استفاده کنید:
روش اول: در صورت وجود ظرفیت دریافت کالا توسط تیم حمل و نقل فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، در بازه زمانی هماهنگ شده توسط تیم خدمات مشتریان، کالا از شما تحویل گرفته می شود.
روش دوم: شما می توانید بعد از تماس و هماهنگی با تیم خدمات مشتریان، با مراجعه به شعب پست کالا را به همراه فرم تکمیل شده بازگشت کالا، به آدرس فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ارسال نمایید.
• اگر ساکن شهر دیگری غیر از مشهد هستید، پس از تماس با تیم خدمات مشتریان فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، می توانید کالای واجد شرایط را به همراه فرم تکمیل شده بازگشت کالا، از طریق پست پیشتاز ارسال نمایید.
• توجه داشته باشید که در صورت عدم ارسال اطلاعات به طور کامل و مشخص، فروشگاه اینترنتی تیپ تیک هیچ گونه تعهدی در انجام فرم های ناقص نخواهد داشت.
لطفا تا زمان رسیدن کالا به فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، کدرهگیری مرسوله خود را نزد خود نگه دارید.
• در صورتی که فرم بازگشت کالا به همراه کالا برای شما ارسال نشده باشد، می‌توانید آن را از اینجا دریافت کنید.
• از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.
• بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.
استان خراسان رضوی – مشهد – 17 شهریور – بلوار شیرودی – نرسیده به شیرودی 1 – فروشگاه برادران صادقی
شماره تلفن : 09303120300

هزینه ارسال کالای بازگردانده شده چگونه پرداخت می شود؟

اگر ( مطابق آنچه که در قسمت بالا ذکر شد) ایراد فنی، وجود مغایرت یا آسیب دیدگی ظاهری به تایید فروشگاه اینترنتی تیپ تیک برسد، هزینه‌های ارسال به عهده فروشگاه اینترنتی تیپ تیک است. برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، تصویر قبض پستی با مهر شرکت پست باید به آدرس ایمیل info@tiptik.com برای فروشگاه اینترنتی تیپ تیک ارسال شود.

چگونه می توانم وضعیت کالای بازگشتی خود را پیگیری نمایم؟

پس از دریافت کالا در انبار فروشگاه اینترنتی تیپ تیک، تیم خدمات مشتریان طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت نتیجه بررسی را به اطلاع شما خواهند رساند . علاوه بر این، در طی این مدت شما می توانید با شماره 09303120300 تماس بگیرید و وضعیت کالای بازگشتی را پیگیری نمایید.